Locatie De Heuvel heeft verschillende woonvormen. Afhankelijk van de indicatie wordt gekeken voor welke woonvorm de nieuwe bewoner in aanmerking komt.
Zorgappartement
Is zelfstandig thuis wonen niet meer mogelijk omdat verzorging en verpleging nodig is? Dan kan de bewoner terecht in een van de 26 zorgappartementen.
Huurappartementen
Zelfstandig wonen is mogelijk in de huurappartementen. De nieuwe bewoner huurt de woning via Woningcorporatie Wonen Breburg en ontvangt dan geen zorg van Thebe. Wel kan de bewoner tegen betaling gebruikmaken van een aantal diensten, zoals alarmering en alarmopvolging. Mocht de bewoner alsnog zorg nodig hebben, dan kan deze in overleg worden verleend o.b.v. de ZVW of op indicatie (VPT).
Zowel de zorg- als de huurappartementen hebben een eigen terras, zodat er met mooi weer heerlijk buiten kan worden gezeten. Alle appartementen zijn rolstoelvriendelijk en geschikt voor alleenstaanden en echtparen.
Woningen voor ouderen met vormen van dementie
De 4 PG-woningen voor elk 6 bewoners, zijn speciaal voor ouderen met een vorm van dementie. Iedere woning ademt rust en warmte uit, heeft een gezamenlijke woonkamer met open keuken en een doorgang naar het grote terras.
Open deuren beleid
Sinds het voorjaar van 2022 is het ‘open deuren’ beleid van start gegaan of anders gezegd: ‘vrijheid in veiligheid’. Een deur mag alleen gesloten zijn op individuele indicatie, dus nooit collectief voor alle bewoners van een afdeling. Gesloten afdelingen passen hier dus niet meer bij. Oplossingen voor een veilige omgeving en veilige situaties zijn altijd persoonsgebonden. Samen met de bewoner en diegenen die hem of haar het beste kennen, zoeken we naar een oplossing die het minst ingrijpt en zo goed mogelijk aansluit bij de gewoonten van de bewoner.